İnsan Kaynakları

İK Politikamız

APLUS Enerji hiyerarşiden uzak rahat bir çalışma ortamında, mentorluk sistemini benimsemiş ve her zaman çalışanların fikirlerine önem veren bir organizasyon kültürünü benimsemiştir. Staj programları ve kariyer haritaları ışığında hem stajyerlere hem deneyimli profesyonellere her zaman “APLUS Kariyer” fırsatını sunmaktadır. APLUS Kariyeriniz için uygun pozisyonlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Genel başvurularınız için özgeçmişinizi ve motivasyon mektubunuzu [email protected] adresimizden bizlere ulaştırabilir veya Genel Başvuru sayfasındaki formu doldurabilirsiniz.

İşe Alım Sürecimiz

Açık Pozisyonlar” menüsünden ulaşabileceğiniz güncel ilanlarımız aracılığıyla size en uygun pozisyon için başvurularınızı bize ulaştırabilirsiniz. İşe alım sürecimiz;

BAŞVURU
ÖN GöRÜŞME
YABANCI DİL ve TEKNİK BİLGİ SINAVI
İKİNCİ GÖRÜŞME
ADAY DEĞERLENDİRME
REFERANS KONTROLÜ
TEKLİF GÖRÜŞMESİ
İŞE BAŞLAMA ve ORYANTASYON

Çalışan Profilimiz

yaş ort

aylık kıdem ort

eğitim durumu

Kariyer Olanakları

APLUS Enerji kariyer planları içinde çalışanların edindikleri bilgi birikimi ve deneyim ile geliştirdikleri yetenekler doğrultusunda uygun pozisyonda kariyerlerine devam etmelerine yer vermektedir.

APLUS Enerji çalışanlarına her türlü kariyer olanağını sağlamayı amaçlamakta ve çalışanların kendi potansiyel ve güçlerinin farkına varmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Eğitim ve Gelişim

Hedeflerini her şeyden önce sahip olduğu çalışanlarından aldığı güçle gerçekleştiren APLUS Enerji, çalışanlarının sürekli gelişimlerine destek olmaya ve performansını yüksek tutmaya daima önem vermiştir.

APLUS Enerji, şirketin en değerli varlığı olarak nitelendirilen çalışanlarının, öğrenmeyi, sorgulamayı ve araştırmayı bir yaşam biçimi haline getirmeleri için kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi benimsemiştir. Bu amaç doğrultusunda, çalışanların dış kaynaklı eğitimlere katılmasını teşvik etmektedir. Eğitim ve Gelişim programı ihtiyaçları sene başında belirlenerek, yıl içinde uygulanmaktadır.

Çalışanlarının yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitimlerine iş yaşantısıyla birlikte devam etmelerini önermektedir. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP modeliyle ortak çalışmalar yürütmektedir.

Üniversitelerin düzenlemiş olduğu sektör günleri ve kariyer zirvesi kapsamında APLUS Enerji, stajyerlere ve yeni mezunlara kariyer planlamalarında yardımcı olmayı benimsemiştir.

Yan Haklar

APLUS Enerji’de ücret sistematiği Pozisyon, Kişi ve Performans baz alınarak oluşturulmuştur. İşe alım sürecinde, görüşülen adayların kişisel ve mesleki özellikleri değerlendirilerek, pozisyon puanları belirlenir ve ücret paketi teklif mektubunda adaya iletilir.

APLUS Enerji, çalışanlarını Bireysel Emeklilik Fonu, Özel Sağlık ve Hayat Sigortası’na dahil etmektedir.

Çalışanlara, yemek ihtiyaçları için aylık standart yükleme yapılan yemek kartları tahsis edilmektedir.

Öneri Sistemi

“Aklıma Süper Bi’ Fikir Geldi” sloganıyla hayata geçirilen bireysel öneri sistemi; çalışanların, APLUS Enerji’yi doğrudan veya dolaylı ilgilendiren konularda, mevcut durumun iyileşmesine yönelik veya yenilikçi fikirlerini ortaya koymalarını sağlayan, gelen önerileri değerlendiren, uygun olanlarını hayata geçiren ve ödüllendiren sistemdir. Rekabetçi bir çalışma ortamında yaratıcı fikirlerin yarıştığı bireysel öneri sisteminde belirli periyotlarla değerlendirmeler yapılıp, kazananlar ödüllendirilmektedir.

Performans Yönetimi

Çalışanlarımızın, yüksek iş performansı sergilemelerini sağlayan bireysel özellikleri yetkinlikler olduğu için, APLUS Enerji yetkinlik bazlı bir performans sistemi yapılandırmıştır. Sistem, Kurumsal, Mesleki ve Yönetici Yetkinlikleri ve her yetkinlik için davranışsal göstergeleri kapsamaktadır.

Performans yönetimi; iki ara değerlendirme periyodundan ve yöneticilerin astlarını değerlendirdiği bir sistematik olarak uygulanmaktadır. Yıl sonunda her çalışanın puanı belirlenerek performans ödülleri belirlenir.

Çalışanlarda Aranılan Nitelikler

APLUS Enerji, bünyesinde çalışanların aşağıdaki özelliklere sahip olmasının şirket bünyesinde katma değer yaratacağını düşünmektedir:

  • Takım Çalışmasına Uyumluluk
  • Müşteri Odaklılık
  • Kendini Geliştirme
  • Etkili İletişim Kurma
  • Adaptasyon
  • Kaliteli İş Sonuçları Üretebilme
  • Etkin Öğrenme
Back to top